100. Yılında Azerbaycan Kongresi Düzenlenecek

Şubat 5, 2018 0 Yorum Kongreler , Türkiye 1699 Görüntülenme

ESKİŞEHİR – Azerbaycan Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılı kutlamaları kapsamında 100. Yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Uluslararası Kongresi düzenlenecek. Anadolu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek Kongrede, Azerbaycan’ın yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde görünümü değerlendirilecek. 

26-27 Mayıs 2018 tarihleri arasından Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği, Türk Dünyası Bilim-Kültür ve Sanat Merkezi, Azerbaycan’ın Beşerî Sermayesinin Geliştirme Merkezi ve Anadolu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılı kutlamaları kapsamında 100. Yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Uluslararası Kongresi düzenlenecek.  Kongrede, Azerbaycan’ın yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde görünümü değerlendirilecek.

Bilimsel düzeye ihtiva eden bu kongre, Azerbaycan’ın geçmişine ve geleceğine önemli notlar düşerken nitelik açısından akademisyenlerin çalışmalarına ve araştırmalarına en üst düzeyde katkı sağlamayı, disiplinler arası çalışma ortamı oluşturmayı da hedefliyor.

Azerbaycan Cumhuriyeti’nin 1918-1920 Dönemi, Sovyetler Birliği Dönemi, Bağımsızlık Döneminden birini kapsayacak şekilde şu başlıklar yer almaktadır: Tarihî ve coğrafî açıdan Azerbaycan, Azerbaycan’ın idarî ve siyasî yapısı, Azerbaycan’ın ekonomik yapısı, Azerbaycan’ın sosyal ve kültürel yapısı, Azerbaycan eğitim ve sağlık, Azerbaycan ve Türk dünyası, Azerbaycan Türkiye ilişkileri, Uluslararası alanda Azerbaycan.

Kongreye Başvuru Şartları:

Bildiriler bilimsel, özgün, daha önce sunulmamış ve yayınlanmamış olması gerekiyor.

Bildiri dili Türkiye Türkçesi, Azerbaycan Türkçesi ve İngilizce olmalı.

Özetler BAŞVURU FORMU doldurularak kongre iletişim adresine (basvuru@azerbaycan2018.org) 05 Mart 2018 tarihine kadar gönderilmelidir.

Özet metinleri kabul edilen bildiri sahipleri, ikinci aşama değerlendirmesi için bildiri tam metinleri de Microsoft Word formatında Kongre iletişim adresine 15 Nisan 2018 tarihine kadar e-posta yoluyla gönderilmelidir.

Kongreye birden fazla bildiri ile katılım olmayacaktır.

Uluslararası boyutta düzenlenecek “100. Yılında Azerbaycan Cumhuriyeti” Uluslararası Kongresinde sunulan bildiriler, kitap haline basılması planlanmaktadır.

Kongre hakkında daha ayrıntılı bilgi bu linkten elde edilebilir: http://azerbaycan2018.org/tr/

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!