11. Uluslararası Öğrenci Buluşması Gerçekleşti

Nisan 16, 2018 0 Yorum Kültür , Türkiye 884 Görüntülenme
11. Uluslararası Öğrenci Buluşması Gerçekleşti

KOCAELİ – Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği önderliğinde organize edilen 11. Uluslararası Öğrenci Buluşması düzenlendi. İki gün süren etkinliğe başta Kocaeli Belediye Başkanı olmak üzere pek çok kurum ve  kuruluşlarından görevliler de katıldı. 

Türkiye’de eğitim gören uluslararası öğrencilerin kültür ve geleneklerini tanıtması için her yıl yurt genelinde ve yurt dışında Uluslararası Öğrenci Derneği Federasyonu tarafından organize edilen Uluslararası Öğrenci Buluşmasının bu yıl 11.si İzmit’te 14-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleşti.

Program istiklal marşı okunarak başladı. İki gün süren etkinliğin açılış törenine  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Ibrahim Karaosmanoğlu,  Kocaeli Üniversitesi görevlileri,  Kocaeli Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Fedarasyonu Genel Başkanı M.Ali Bolat,  İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu,  TÜMSİAD Başkan vekili Ali İpekçi, STK temsilcileri ve çok sayda vatandaş katılım gösterdi.

Etkinliğe, Gebze Teknik Üniversitesi, Dünya Etnospor Konfederasyonu ve Mert Medya sponsor oldu.

İbrahim Karaosmanoğlu “Biz öğrencilerimize yabancı öğrenci asla demiyoruz. Türkiye hepimizin. Bizim misafirimizsiniz. Burayı kendi şehriniz kendi ülkeniz gibi görün. Tanıyın ilgi kurun, köylere gidin yaz döneminde burada çalışın, buradaki öğrenim hayatınızı, öğrenciliğinizi dolu dolu geçirin. Türkiye’nin kalkınması için  ben inanıyorum ki sizin de katkınız olacak. Hem sizin ülkenize hem kendi ülkemize” diyen Belediye Başkanı öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

Dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrenciler kendi yörelerin ait danslarını, şarkılarını ve milli gösterilerini sergilediler. Coşkuyla gösterilerini gerçekleştiren öğrenciler, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!