20 Ülkenin 20 Lezzeti Kültür Festivalinde Buluştu

Nisan 10, 2018 0 Yorum Kültür , Türkiye 766 Görüntülenme
20 Ülkenin 20 Lezzeti Kültür Festivalinde Buluştu

Dokuz Eylül Üniversitesinde “20 Ülke ve 20 Lezzet” temalı Uluslararası Yemek ve Kültür Festivali düzenlendi. Öğrenciler hazırladıkları yemekleri jüri üyelerine sunarak birbirleriyle yarıştı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), İzmir Uluslararası Öğrenciler Derneği ve Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından 7 Nisan’da düzenlenen festivale İzmir’de Türkiye Burslarıyla eğitim gören öğrenciler katıldı.

Katılımcı öğrenciler 2 kişilik takım halinde yarıştılar ve verilen 2 saatlik süre içerisinde Üniversitenin Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu yemek laburatuvarında kendi ülkelerine has yemekleri hazırladılar.

20 ülkenin kültürünü temsil eden yemekler jüri üyelerine sunuldu. Ardından hazırlanan yemeklere değerlendirme yapıldı.

Değerlendirme sonuçlarına göre, birincilik İranlı, ikincilik Türkiyeli, üçüncülük Ürdünlü öğrencilere verildi. Dereceye giren takımlara kupa ve madalya takdim edildi. Ödül törenine Dokuz Eylül Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Erdal ÇELİK de katıldı.

Festivale katılan tüm takımlara sertifika verildi.

Daha sonra okul avlusunda şarkı ve dans gösterileri yapıldı. Uluslararası Yemek ve Kültür Festivali, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!