Adalar Denizi, Adalar Denizidir

Mart 4, 2019 0 Yorum Analizler , Türkiye 431 Görüntülenme
Adalar Denizi, Adalar Denizidir

Türk Birliği Ruh Birliğidir…

Bundan aylar önce, konuşulan gündem peşinde koşmak ve ondan yararlanmak “görev” adamlarının işi olamaz, demiştim.  Devamında da “kafamızdan ege denizini silip Adalar Denizi’ni yazdığımız anda birçok şey düzelecektir” demiştim.

Israr nereden kaynaklanıyor bilmiyorum ama ege denizinden bir adım ileri gittiler aklı evveller. Test çözmek üzerine kurulu eğitim sistemini yamuk ürünleri şıkların bir kısmını jokerlerle eledikten sonra çokbilmiş turizm şirketleri marifeti ile  “yunan adalarına” seferler düzenliyorlar.

Hızla halk ağzında “yunan adaları” tamlaması sakız olmaya başladı. “Vizesiz gidiliyor” reklamı ile veriliyor. Bunu yapanların, böyle konuşanlar “Türk Birliği Ruh Birliği”dir inancı dışındalarsa eyvallah derim. Cehalette güzeldir. Bir gün doğruyu kabullenir. Ama başköşeye oturup mangalda kül bırakmadan konuşanları kabullenmemiz mümkün değildir.

Ülkeler coğrafyaları anlaşmaları ile kabullenirler.

Öyle olunca, Lozan Anlaşması metinlerinde yer alan Adalar Denizi’ne Ege Denizi ve hele hele buradaki adalara hala statüsü belli olmayan ada ve adacıklara Yunan adaları demek kabullenmemiz mümkün değildir.

Adalar Denizi, Ege Denizi değil Adalar Denizidir.

Türkistan’ın Doğusu, Doğu Türkistan değil Türkistan’ın Doğusudur.

Türkistan, Orta Asya değil Türkistan’dır.

Türkmeneli, Kuzey Irak değil Türkmenelidir.

Sahi kim verdi ellerinize bu coğrafi isimleri…

Türk Birliği Ruh Birliğidir… Ruhumuz ise dilimizle yaşar.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!