Afrika’lı Öğrencilerden Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne Ziyaret

Ocak 14, 2018 0 Yorum Türkiye 905 Görüntülenme

KONYA- Konya’da Afrikalı Öğrenciler Birliği (Afrokonya) başkanı Younous Adoasoti, başkan yardımcısı Ali Isa Oumar, genel sekreter Abdou Idi Abass, dış ilişkiler sorumlusu Abdul Majeed, dış ilişkiler sorumlu yardımcısı Patrick Ibrahim ve iletişim sorumlusu Farouk Mugabi ile birlikte Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’i ziyaret etti.

Selçuk Üniversitesi Rektörlük binasında, 25.12.2017 Pazartesi günü, saat 15:30’ta yapılan görüşmede Younous Adoasoti, Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin’e Afrokonya’nın amacı ve üstlendiği görevler hakkında bilgi vererek, çalışmalarında Rektörlüğün desteğini talep etti.

Türkiye Bursları ile Selçuk Üniversitesi’nde eğitim gören Afrokonya başkanı Adoasoti’nin talepleri arasında Selçuk Üniversitesinde Afrika Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezin açılması, Afrokonya’nın öğrencilere yönelik projelerine destek sağlanması ve daha fazla uluslararası öğrencinin Selçuk Üniversitesi’nde eğitim görmeleri konusunda yardımcı olunması vardı. Prof. Dr. Mustafa Şahin’de, Afrika ülkelerinden gelen gençlerinin hedeflerini gerçekleştirmeleri için Türkiye’nin en uygun ülke olduğunu belirterek projelerin çok iyi olduğunu ve bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Görüşme sonucunda ziyaretçi öğrenciler Prof. Dr. Mustafa Şahin’e teşekkür ettiler ve Rektör Şahin ile hatıra fotoğrafı çekindiler.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!