Astana’da Kutup Soğukları

Ocak 22, 2018 0 Yorum Türkistan 1282 Görüntülenme

ŞİMKENT- Kazakistan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı hava ısı ölçümlerine göre, 22-26 Ocak tarihleri arasında Kazakistan’a “Büyük Soğuk Günler” bekliyor.

Kazakistan’ın en soğuk bölgeleri arasında bulunan Akmola, Kuzey Kazakistan, Pavlodar, Karagandı ve Doğu Kazakistan’da kışın ortalama hava ısı eksi 35 ile 40 derece arasında değişmektedir.

Ocak, Kazakistan için en soğuk ay ve Astana’nın yakınında bulunan Atbasar ise en soğuk ilçesi olarak sayılmaktadır. Atbasar’da hava ısı derecesi eksi 57’ye kadar yükselebilmektedir.

KazGidroMet’in resmi verilerine göre, 22-24 Ocak tarihleri arasında Akmola, Kuzey Kazakistan, Pavlodar, Karagandı ve Doğu Kazakistan bölgelerinde hava ısı gece eksi 35 ile 40 derece arasında değişiklik gösterebilir. 24-26 Ocak tarihleri arasında ise hava ısı eksi 45 dereceye kadar düşmelerini bekleniyor.

Kazakistan’ın Başkenti Astana’da hava durumu diğer soğuk bölgelerden çok farklı olmayacağını tahmin ediliyor. 23-26 Ocak gündüz eksi 27 ile 32 derece ve gece eksi 35 ile 40 derece arasında değişik gösterebilir.

Kazakistan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili bölgede yaşayan vatandaşlara uyarı yapıldı, okullar ve üniversiteler geçici olarak kapatıldı. Sosyal medyada soğukta otobüs bekleyen vatandaşların görüntüleri paylaşılmaktadır.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!