Atambayev’in evine ikinci operasyon başlatıldı

Ağustos 8, 2019 0 Yorum Türkistan 313 Görüntülenme
Atambayev’in evine ikinci operasyon başlatıldı

Kırgızistan’ın eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev’in tutuklanması için evine ikinci operasyon başlatıldı. 7 Ağustos akşam saat 8 sularında başlatılan operasyonun başarısız olmasının ardından, bugün saat 16.00’da eski Cumhurbaşkanı’nın tutuklanması için ikinci kez operasyon düzenlendi.

Alınan en son bilgilere göre, Atambayev’in taraftarları ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışma sonucunda 80 kişi yaralandı, bir özel harekat askeri hayatını kaybetti. Ayrıca, dün düzenlenen operasyonda Atambayev’in taraftarları tarafından rehin alınan ve daha sonra serbest bırakılan 6 güvenlik görevlisi de yaralılar arasında yer almaktadır.

20 Haziran 2019 tarihinde eski Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev’in Kırgızistan parlamentosunda yapılan oylama ile dokunulmazlığı kaldırılmıştı. Atambayev, 2013 yılında mafya lideri Aziz Batukayev’in yasadışı serbest bırakılması ile ilgili davada tanık olarak yer almaktadır. Dokunulmazlığı kaldırılan eski Cumhurbaşkanı savcılığın kendisini üç kez ifadeye çağırmasına rağmen ifade vermeyi reddetmışti.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!