Avrasya’da Yerel Gündem’in On Birinci Sayısı Yayınlandı

Eylül 12, 2018 0 Yorum Kültür , Türkiye 615 Görüntülenme
Avrasya’da Yerel Gündem’in On Birinci Sayısı Yayınlandı

TDBB’nin üç aylık Faaliyet Bülteni olarak hazırlanan ‘Avrasya’da Yerel Gündem’ isimli süreli yayının On Birinci sayısı (Yaz 2018) çıktı.

Bültenin On birinci sayısındaki kapak konuları; Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) tarafından Kırgızistan’da yaptırılan Türk Dünyası Camii, TDBB ile Doboj İstok Belediyesi işbirliğinde yaptırılan Şehitlik Anıtı ve TDBB tarafından Arnavutluk’un Skrapar Belediyesine itfaiye aracı verilmesi şeklinde sıralanıyor.

Bu sayıda yer alan diğer konular arasında, Azerbaycan Kadın Yerel Yöneticiler, TDBB Moğolistan Bayan-Ulgi Heyeti ve TDBB Azerbaycan Üye Belediyeler Bilgi ve Tecrübe Paylaşım Programları, TDBB 2018 Yaz Staj Programı, Srebrenitsa Soykırımının 23. Anma Törenlerine ve 508. Ayvaz Dede Şenliklerine TDBB tarafından destek verilmesi, TDBB 2017 Faaliyet Raporu, ‘2017 Eğitim Raporu’ ve “Doğumunun 100. Yılında Baymirza Hayit ve Günümüzde Türkistan Tarihi Araştırmaları” kitabının yayınlanması, TDBB tarafından Filistin’e Ramazan Kolisi Yardımı, Bişkek Ulusal Çocuk Forumuna katılımcı desteği verilmesi, Bişkek Atatürk Parkının Yenilenmesi Projesi Mutabakat Zaptının imzalanması, 10. Gelecekle İletişim Çalıştayı’nın Özbekistan’da yapılması ve Gagauz Özerk Yeri Kazakliya ilçesinde yapılan Türkiye Parkı’nın açılması gibi başlıklar yer alıyor.

Bunların yanı sıra desteklenen ve işbirliği halinde gerçekleştirilen faaliyetler, TDBB İdari Toplantıları ve Üye Belediyelerimizle ilgili haberlerin de yer aldığı bültenimizde, diğer ülkelerdeki üyelerimiz ve okuyucularımız için haberlerin İngilizce ve Rusça özetleri de yer almaktadır.

TDBB

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!