Bakü’de Azerbaycan Genç Âlimlerinin I. Kurultayı Düzenlenecek

Aralık 13, 2017 0 Yorum Kafkasya 1134 Görüntülenme

Bakü’de “Azerbaycan Genç Âlimlerinin I. Kurultayı”  düzenlenecek.  Kurultaya, Azerbaycan’ın yüksek öğretim kurumları ve araştırma merkezlerinden 315 kişi katılacak.

Kurultay hazırlık toplantısında yaptığı konuşmada Azerbaycan Milli Bilimler Akademisi’nin (AMBA) akademik-kâtibi Rasim Elikuliyev, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in uyguladığı önemli politikalardan birinin de devlet gençlik politikası olduğunu söyledi.

Elikuliyev: “Gençlerin fiziksel ve ruhsal sağlığının korunması, entelektüel gelişimi için gerekli ortamın oluşturulması, onların faaliyetlerinin ulusal çıkarlara yönelmesi devlet politikasının temel hedefidir” dedi.

Gençlik politikanın devamı olarak AMBA’nın entelektüel gençliğin her yönden gelişmesi için yapılan çalışmalardan söz eden Rasim Elikuliyev Akademi’de genç bilimcilerin yabancı ülkelerin bilimsel merkezlerinde eğitim almaları, onların yüksek vasıflı personel olarak yetişmesi, sosyal sorunlarının giderilmesi yönünde çeşitli projelerin gerçekleştirildiğini söyledi.

Bu etkinliklerden biri de Azerbaycan Genç Âlimlerinin I. Kurultayı 15 Aralık 2017’de Bakü’de AMBA’nın büyük toplantı salonunda gerçekleşecek. Kurultay, Azerbaycan’ın çeşitli yüksek öğretim kurumları ve araştırma merkezlerinden 35 yaşına kadar genç bilimciler arasından seçilen 315 kişinin katılımı ile gerçekleşecek.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!