“Azerbaycan’da tarım sigortası: sorunlar ve fırsatlar”

Mart 14, 2019 0 Yorum Kafkasya 481 Görüntülenme
“Azerbaycan’da tarım sigortası: sorunlar ve fırsatlar”

Son yıllarda Azerbaycan’da petrol dışı sektörlerin gelişimi yönünde atılan önemli adımlardan birisi tarım sektörüne yapılan büyük yatırımlar oldu.

Bu doğrultuda çeşitli bilimsel araştırmalar, projeler, kongreler, sempozyumlar düzenleniyor.  Yarın Azerbaycanın tek tarımsal yükseköğretim kurumu  Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesinde de böyle bir kongrenin düzenlenecek.  “Azerbaycan Cumhuriyetinde tarım ürünlerinin üretimine ve imalına dair Stratejik Yol Haritası”da öngörülen Azerbaycan’da tarımsal sigortasının gelişimi” önceliğinin gerçekleştirilmesi amacıyla  yarın 15Mart 2019 tarihinde Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesinde “Azerbaycan’da tarım sigortası: sorunlar ve fırsatlar” konulu bilimsel-pratik konferans düzenlenecek.

Konu başlıkları arasında; tarım ekonomisinde en son yenilikler, tarımda risk ve belirsizlik yönetimi, Azerbaycan’da bitki ve hayvancılığın gelişme eğilimleri, tarımsal Sigortada hidrometroloji tahminler, sigorta istatistikleri, “Elektronik tarım” bilgi sistemi – yeni imkânlar yer alıyor.

Konferans hakkında detaylı bilgi üniversite sitesinde (www.adau.edu.az) mevcut.

 

 

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!