Azerbaycan’ın Kuruluşunun 100. Yılı TÜRKSOY’da Kutlanacak

Mayıs 24, 2018 0 Yorum Kafkasya , Kültür , Türkiye 1242 Görüntülenme
Azerbaycan’ın Kuruluşunun 100. Yılı TÜRKSOY’da Kutlanacak

ANKARA – Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ve Kafkas İslam Ordusu’nun Bakü’ye girmesinin 100. yıl dönümü TÜRKSOY’da kutlanacak.

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı’nın (TÜRKSOY) önderliğinde Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti’nin ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin kuruluşu ve Nuri Paşa komutasındaki Kafkas İslam Ordusunun Bakü’ye girmesinin 100. yılı Ankara’da da kutlanacak. Azerbaycan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği, Yerli Düşünce Derneği ve 2018 Harekatı’nın da katkılarıyla düzenlenecek etkinlik TÜRKSOY Genel Sekreterliği Konferans Salonunda, 25 Mayıs saat 15.30’da gerçekleşecek.

Program dahilinde 2018 Harekatı Kurucu üyesi Gazeteci-Yazar Doç. Dr. Elnur Niftaliyev’in “Azerbaycan Siyasi Jurnalistikanın Teşekkülü ve İnkşafı (1900- 1920-ci İller) adlı kitabının tanıtımı yapılacak.

Etkinlik Türk dünyasından farklı isimlerin katılımıyla düzenlenecek. Programa, Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Cumhurbaşkanı Danışmanı Yalçın Topçu, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, 2018 Harekatı Kurucu üyesi ve Türkiye temsilcisi Saide Ekmen konuşmacı olarak katılım gösterecekler.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!