Azerbaycanlı STK’lardan Zeytin Dalı Harekatı’na Destek

Şubat 18, 2018 1 Yorum Bölgeler , Kafkasya 1103 Görüntülenme

Azerbaycan’da faaliyet gösteren STK’lar “Kardeşliğimiz Ebedidir” başlığı altında Zeytin Dalı Harekatı’na destek amaçlı etkinlik düzenlendi.

Azerbaycanlı STK’lar Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdi. 17 Şubat Cumartesi “Gençliğe Yardım Fonu’nun ev sahipliğinde düzenlenen etkinlik, Bakü Şehitler Hiyabanı ve Bakü Türk Şehitliğini ziyaretiyle başladı.

Ellerinde Azerbaycan ve Türk bayraklarıyla şehitlikleri ziyaret eden STK temsilcileri, şehitliklere  çiçekler bıraktı. Daha sonra STK temsilcileri Gençliğe Yardım Fonu konferans salonunda buluştu.

Etkinlik Azerbaycan ve Türkiye milli marşı okuyarak ve şehitler için saygı duruşunda buluşarak başladı. Etkinlikte konuşmacılar, Zeytin Dalı Harekatı’na desteklerini belirterek, Azerbaycan’ın Türkiye’nin yanında olduğun vurgulandı.

Etkinlikte konuşma yapan “Gençliğe Yardım Fonu” Başkanı Ahmet Tecim, “Türkiye Cumhuriyeti`ni bu haklı davasında destekleyen ilk devlet Azerbaycan Cumhuriyeti olmuştur”  ifadesini kullandı.Etkinliğin sonunda STK`lar  Türkiye Cumhuriyeti  Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral`ı ziyaret ederek  kabul ettikleri beyanat`ları ona takdim ettiler.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. EldenizAbbasli Şubat 18, at 22:24

    Azerbaycan'da faaliyet gösteren Bütöv Azerbaycan Ocakları Sivil Toplum Kuruluşu olarak TSK'nın Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nı destelkliyoruz. Her zaman askerlerimizin yanındayız.

    Yanıtla

Yorum Yap