Bakü’de “Kitap Flashmobu”

Aralık 27, 2017 0 Yorum Kafkasya 1098 Görüntülenme

BAKÜ- “Genç İntellekt Peşəkar İnkişaf Mərkəzi” (Genç Zeka Profesyonel Gelişim Merkezi) tarafından  Aralık ayında üç kez “Kitap Flashmobu” etkinliği yapıldı.

“Genç İntellekt Peşəkar İnkişaf Mərkəzi” (Genç Zeka Profesyonel Gelişim Merkezi) tarafından  Aralık ayında üç kez “Kitap Flashmobu” etkinliği düzenlendi.

Merkezin kurucularından Vafadar Babayev bu bilgileri kendi sosyal medya hesaplarından paylaştı. Kitap okumanın önemine dikkat çekmeye çalışan gençler, şehrin kalabalık yerlerinde toplu halde kitap okuma eylemi gerçekleştirerek toplumsal farkındalık oluşturmaya çalıştılar.

Flashmoblardan ilki Bakü metrosunda gerçekleştirildi. İkincisi, turistler tarafından İstanbul’un Taksimi’ne benzetilen, Bakü’nün en popüler ve kalabalık sokaklarından biri olan Nizami (Tarqovı) sokakğında organize edildi.  Flashmobların sonuncusu ise bir AVM’de gerçekleştirildi.

Bakü’de gerçekleşen flashmoblar ilgi ile karşılandı. Gençler ise ileride de toplumun daha bilinçli, bilgili olabilmesi ve daha çok insanın kendini kitapların gizemli dünyasıyla tanışmaları için çaba sarf edeceklerini duyurdular.

Flashmob: Toplu halde dikkat çekip, sosyal mesaj vermek için yapılan eylem.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!