TÜBAV bilimsel etkinliklere devam ediyor

Mart 12, 2019 0 Yorum Türkiye 55 Görüntülenme
TÜBAV bilimsel etkinliklere devam ediyor

TÜBAV,  2019 yılında bilim, kültür ve sanat alanlarında etkinlikler düzenlemeye devam edecek.

Türk Bilim Araştırma Vakfı Başkan Yardımcısı Fatih M. Şahin, 2019 yılı için Vakfın planladığı etkinlikleri paylaştı. Yakın tarihlerdeki vakfın etkinliklerinden bahseden Şahin, “13 Mart Çarşamba günü TÜBAV Bilim-Sohbet Toplantıları kapsamında Kazakistan Bilimler Akademisinin çok değerli bilim insanı Dr.Gülnaz Alibekova, özellikle gelişmekte olan ülkelerin ve Türkiye’nin de gündeminde olan “teknolojinin tijarileşmesi” konusunda sunum yapacak”, diye konuştu.

Fatih M. Şahin, etkinliklerin Ankara dışında da yoğunluk gösterdiğini vurgulayarak, “14 Mart günü ise İstanbul’da Prof. Dr. Ahmet Taşağıl “Türklerin Kökeni” başlığı altında konuşmasını gerçekleştirecek” dedi.

“Aynı zamanda, bir seri olarak yürütmekte olduğumuz Zirve faaliyetleri bulunmaktadır. 2016, 2017 ve 2018 yıllarında üç Zirve düzenlendi. Birincisi Malezya-Türkiye, İkincisi Türk Cumhuriyetlerinin Bağımsızlıklarının 25. yıldönümü anısına Türk Dünyası Genç Bilimciler Zirvesi, Üçüncüsü ise Güneydoğu Asya Genç Bilimciler Zirvesi”, derken Şahin, 2019 yılında iki Zirve düzenleneceğini söyledi. İlk Zirve’nin 19 Mayıs 2019’da Samsun’da düzenleneceğini belirten Fatih M. Şahin, “Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının 100. Yılı nedeniyle düzenleyeceğimiz Uluslararası Genç Bilimciler Zirvesi’nde Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimlerden 25 Genç Bilimci sunum yapacaklarını beyan etti. 2019 yılı için düzenlenecek olan ikinci Zirvemiz ise Türkiye-Kazakistan Genç Bilimciler Zirvesi, Aralık ayına planlanmakta olup ilk hazırlık toplantısı yapılmıştır” diye konuştu.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!