Boy Değil,  Oy (Akıl)  Yarıştırmak Lazım

Kasım 29, 2017 0 Yorum Analizler 977 Görüntülenme

Herhangi bir şeye başlamadan, kaybediyoruz. Çünkü zorlukların kokusunu alır almaz, hayallerimizden, amaçlarımızdan vazgeçiyoruz. Daha önce hiç başarmayı denemeden, başaramayacağımızı  düşünürüz, oysa ki hiç denemedik. Beynimizi kuru eleştirilerle, bahanelerle, türlü olumsuz sebeplerle doldurarak, hayatımızı bir çizgiyle kısıtlıyoruz ve o çizgi içerisinde kendimizi çürütüyoruz.  Evet, hiç bir zaman hayat kolay olmadı. Çünkü hayatın asıl amacı da bu; Hiçbir zaman hazır şeyleri önüne koymaz, hep mücadele etmek, yerini bulmak için çabalamak, savaşmak gerekir.

Savaşmaktan kastettiğim, kendi hırsınla savaşmak, başkasıyla değil, kendi kendinle savaşmak.

Biz neden kendi başarısızlığımız için başkalarını suçlamaya hazırız?  Çünkü bu en kolayı.

Dünya çok hızlı ilerliyor. Teknoloji dünyayı daha hızlı döndürüyor. Bir zamanlar gözümüze çok büyük görünen dünyamız, şuan avucumuza sığacak kadar küçüldü.

Biz henüz “bilgi teknolojileriyle” yeni tanışmaya başladığımızda, dünya devri “veri teknolojilerine” değişti. Kendini durmadan geliştirmezsen, dünya hızına yetişemezsin. Geleceğini parlak görmek istiyorsan boy değil, oy ( akıl ) yarıştıracaksın! 

Geçmiş gün- tarih, bugün ise supriz, geleceğimiz ise bize vaat edilen hediyedir.

Biz gençler ise o geleceğin inşaatını yapan mühendisleriz.   Geleceğimizin temelleri sağlam olsun. Yarınlara umutla bakalım…

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!