Cannes’de En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü Kazak Oyuncu Aldı

Mayıs 22, 2018 0 Yorum Medya , Türkistan 1579 Görüntülenme
Cannes’de En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü Kazak Oyuncu Aldı

Kazakistanlı oyuncu Samal Yeslyamova Cannes Film Festivali’nin “En İyi Kadın” oyuncusu seçildi.

71. Cannes Film Festivali’nin en iyi oyuncusu seçilen Samal Yeslyamova,  Rus yönetmen Sergei Dvortsevoy’in “Aika” filminde başrol karakterini canlandırıdı.

Seçmenler henüz tamamlanmamış bir filmin ilk 40 dakikasını gördükten sonra film Cannes Film Festivali’nin ana yarışmasına davet edildi.

” Aika” filminin senaryo yazarı Gennady Ostrovsky’nin açıklamalarına göre: “Aika, Cannes Film Festivali’i yarışmasına sunulduğunda film henüz tamamen tamamlanmadığı bir gerçek. Böyle bir örneğin Cannes Film Festivali’nin geçmişinde olup olmadığını bilmiyorum” dedi.

Aika Filmi

“Aika”‘nin konusu, Kırgızistan’dan Moskova’da yasadışı olarak çalışan, kaybettiği içsel insani gelişme, annelik, ve sonra yeniden kazanılan genç bir göçmenin hikayesi yer alıyor.  Baş rolde Samal Yeslyamova yer aldı.

Samal Yeslyamova Kimdir?

Samal Yeslyamova, 1 Eylül 1984’te Kazakistan’ın Petropavlovsk şehirinde doğdu. 2011 yılında  Rusya Tiyatro Sanatları Üniversitesinden mezun oldu.

Daha önce oynadığı “Tulip” adlı film 2008 yılında Fransız Eğitim Bakanlığı’nın ödülü olan gençlik jürisinin Cannes’daki “Özel Görüş” yarışmasında ödül almaya hak kazanmıştı.

Kaynak: Kazinform

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!