Çivi ve İple Cumhurbaşkanına Portre Yapıldı

Şubat 22, 2018 0 Yorum Türkiye 1071 Görüntülenme

“Geleneksel Sporların İhyası Forumu’nda” Bilal Erdoğan’a Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çivi ve iple çizilmiş portresi hediye edildi. Yapımının on günden fazla süren portreyi Kırgız  ressam Azamat Canaliyev 4 günde tamamladı.

Dünya Etnospor Konfederasyonu (DEK) tarafından düzenlenen “Geleneksel Sporların İhyası Forumu’nda” Bilal Erdoğan’a Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın çivi ve ip ile çizilmiş portresi hediye edildi.

Portreyi Kırgızistan’dan gelen ressam Azamat Canaliev 4 gün boyunca emek vererek hazırladı. Canaliev aslında böyle bir portrenin yaklaşık 10 günde bitirebildiğini söyledi. Hazırlanmış özel hediye forumdaki 56 ülkeden gelen misafirlerin de büyük beğenisini topladı.

Erdoğan’ın portresi deri üzerine çivi ve ip ile çizildi. Çivilerin arasında 3 altın çivi bulunuyor. Birisinde “Dünya Göçebe Oyunları’nın” logosu, ikincisinde ressamın kendi projesi olan “Uluu Kırgız İzi’nin” (Yüce Kırgız İzi) logosu ve diğerinde de “Kırgız ve Türk topluluğunun dostluğu” yazıları bulunuyor.

Ressam Azamat Canaliev: “Resimdeki her çivi dünyadaki insanlardır, o çivileri saran ip ise aramızdaki ilişkidir. Bu fotoğraf Kırgızistan ve Türkiye’nin arasındaki dostluk, kardeşlik ve arkadaşlık içindir” dedi. Ressam bundan önce birçok ünlü insanların fotoğrafını çivi ve ip ile çizmişti.

Canaliev önümüzdeki dönemlerde uluslararası sergi açma planının olduğunu da bildirdi.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!