Çizgili Defter İletişim Öğrencilerini Buluşturmayı Hedefliyor

Mart 2, 2018 0 Yorum Eğitim , Türkiye 1783 Görüntülenme

KONYA – Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinin “Çizgi ile Köprü Kuruyoruz” sloganıyla hazırladıkları Çizgili Defter Dergisi’nin ilk sayısı çıktı. Kültür, sanat ve edebiyat içerikleriyle dergi, Türkiye’nin her yerinde İletişim okuyan öğrencilerin eserlerini buluşturmayı hedefliyor.

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencilerinin “Çizgi ile Köprü Kuruyoruz” sloganıyla hazırladıkları Çizgili Defter Dergisi’nin ilk sayısı çıktı. Kültür, sanat ve edebiyat içerikleriyle ön plana çıkan derginin hedefi, Türkiye’de bulunan İletişim Fakültelerindeki tüm öğrencilerin eserlerine yer vermek.

Çizgili Defter Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini ve Sorumlu Yazı İşeri Müdürlüğü’nü Uzman Dr. Adem Demirsoy, Tasarım Koordinatörlüğünü Öğretim Görevlisi Yasemin Gülşen Yılmaz, Editör ve Tasarımını Türkiye Burslusu  Bangladeşli Öğrenci Labib Faisal, Yayın Danışmanlığını Arş. Gör. Fatma Betül Aydın Varol ve Uzman Şenol Karaaslan, ayrıca Medya Sorumluluğunu ise Ebru Yavuz yürütüyor.

Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bünyamin Ayhan yazının zamana meydan okuma olduğunu söyleyerek farklı kültür ve değerlerin buluştuğu bir dergide yer alan yazıların sadece zamana değil toplumsal ve bireysel farklılıklara da meydan okum olarak değerlendirdi.  Dergideki deneme türündeki yazıların, öğrencilerin kendi duygu ve düşüncelerinden hareketle eyleme dönüştürdüklerini belirten Prof. Dr. Ayhan:  “Gayret gösteren, zaman ayıran, fikir ve eylem aşamalarında katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Uzman Dr. Adem Demirsoy,  Çizgili Defter Dergisi’nin kurucu üyelerinin tamamının Selçuk Üniversitesi Gazetecilik Bölümü ikinci sınıf öğrencileri olduğunu bildirdi. Dergide, aday öğrenciler için fakülteyle tanışmadan önceki çalışmalara da yer verildiğini aktaran Uzman Dr. Demirsoy, derginin öğrenciler açısından gazetecilik alanında bir öğrenme, öğrendiklerini uygulama ve birlikte bir eser ortaya koyma çabası olarak görüldüğünü vurguladı.

Yazıların, farklı kültürel değerlere sahip öğrencilere ait olduğunu belirten Uzman Dr. Adem Demirsoy, Çizgili Defter Dergisi’nin yeni bir soluk ve ruh olduğunu kaydetti.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!