Dinleri yok etme isteği-İnsanları inançsızlaştırma çabaları

Mart 16, 2019 0 Yorum Analizler , Dünya 508 Görüntülenme
Dinleri yok etme isteği-İnsanları inançsızlaştırma çabaları
  1. İkiz kuleler (2001. Amerikada ikiz kuleli ticaret binasının patlatılması)
  2. Afganistan (2001 ABD askerinin Afganistan’a girmesi)
  3. Irak(2003. ABD askerinin Irak’a girmesi)
  4. Suriye (İŞİD)
  5. Uysal Müslümanlar (Malezya, Endonezya, Yeni Zelanda)
  6. Eşcinsel imamlar.(İran’da başlatıldı)  İnsanları İslamdan tiksindirmenin aşamaları. Yedinci aşamaya gözlemliyoruz.

1800 yıllarda dünyada hiç kimse dinleri bu şekilde gündeme getirmiyordu. Belki de o yüzden o günlerde önemli bilimsel temel gelişmeler katedilmiştir. Avrupa’da kilise insan haklarını çiğnediği zaman, dünya gündeminde Hristiyan, Müslüman kavgası yoktu. Aşağılama da yoktu.

Yeni Zelanda’dan sonra Hrıstiyanları tehdit unsuru olarak görecekler.

Peki, neden Yahudiler üzerinde böyle bir projeler, baskılar yapılmıyor, uygulanmıyor?

Büyük projeleri insanların şuur altına yerleştirme metodları vardır. Bu metodlardan biri de görsel hafızadır. Peki, İnsanların en çok seyrettiği şeyler nelerdir? Statiktik verilere göre insanlar filmleri, dizileri ve porno içerikli videoları en çok seyrediyorlar.

Bu üç alanda da Müslüman ve Hristiyan inancına sahip insanların üzerinde algı operasyonu yapıldığı görülmektedir. Peki, neden bu içeriklerin içinde  Yahudilerin veya Musevilerin üzerine algı değişikliği yapılmamaktadır. Madem, ki “tüm dinler kötü”,  “Musevilik de kötüdür”, yoksa ben yanlış mı biliyorum? Dün terörün dinle bağlı olmadığını savunanlar, Yeni Zelanda’daki terör olayına “Hristiyan terörü” adı veriyorlar. Herkesin boyundaki tükenmişlik sendromunu anlıyorum, ama nefretle karar vermek ne kadar doğru?

Dinleri yok etme isteği aslında insanların inançlarını yok etmeye çalışma çabalarıdır. Çünkü inanmayan insan umutsuz hayalsiz insandır. Ve bu da tüketen, vücudunu, iradesini satabilen insan modeli oluşturur. Bu da sistemin işine gelir. Bu fikri de günlük reklamlardan görebiliyoruz.

Bugün ekranlarda gösterilen tüm içki reklamları, enerji içecekleri insanlara daha çok enerji vererek, daha çok tüketmek amaçlı yapılıyor. Ben böyle düşünüyorum, ya siz?

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!