Efsanevi Kadın Hükümdar Tomris’in Filmi Çekiliyor

Şubat 22, 2018 1 Yorum Türkistan 3455 Görüntülenme

Sakaların efsane kadın hükümdarı Tomris’i anlatan “Tomristen” film çekecekleri 2017 yılının Aralık ayında başladı. Kazak yönetmen Akan Sataev kendi İnstagram hesabından setle ilgili çeşitli görseller paylaşarak filmin popüler haline gelmesini sağladı.

Kazakistanlı ünlü yönetmen, daha önce “Racketeer”, “Mın Bala” ve “The Liquidator” gibi filmlerle tanınan Akan Sataev, 2017 yılının ortalarında Sakaların efsane kadın hükümdarı Tomris hakkında film çekeceklerini duyurmuştu. Çekimlere 2017 yılının Aralık ayında başlandı. Akan Sataev film çekimlerine başladığından beri kendi İnstagram hesabından film setiyle ilgili çeşitli görseller paylaşarak filmin popüler haline gelmesini sağladı.

Sakalar, Kazakistan’da Hunların selefi sayılarak halk tarafından benimseniyor. Bugünlerde ise Kazakistan’da filmdeki ana karakter Tomris’i canlandıracak oyuncu seçiminin başarısı konuşuluyor. Her şey Akan Sataev’in İnstagram’da Tomris’i canlandıran oyuncunun fotoğrafını yayınlamasıyla başladı.

Filmde Tomris’i canlandıran oyuncunun ismi Almira Tursın. Mesleği psikolog ve kişisel gelişim uzmanı. Daha önce herhangi bir filmde oynamayan Almira, 3 aşamadan oluşan seçimlere katılıp başrol olmaya hak kazandı.

Akan Sataev’in yönetmenliğini üstlendiği “Mın Bala” filmi de oldukça beğenilmişti. “Tomristen” filminden de beklentiler oldukça yüksek. Setten gelen görüntüler Kazakistan halkı tarafından beğeni ve ilgiyle takip ediliyor.

Filmin hangi tarihlerde vizyona gireceği ise henüz açıklanmadı.

 

Yerkin Khalidolda

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

Yorum Yap