Elon Musk’a Facebook Hesabını Bir Türk mü sildirdi?

Mart 25, 2018 0 Yorum Analizler , Bölgeler , Dünya , Türkiye 1652 Görüntülenme

İlginç gözükse de galiba dünyanın küçük bir köy haline gelmesinin en güzel ve belki bir o kadar da vahim örneklerinden biridir bu.

Hepimizin bildiği üzere son günler Facebook’un kullanıcılarının verilerinin güvenliği ile ilgili karşılaşmış olduğu sorunlar nedeniyle şirket aleyhinde “#deletefacebook”  etiketli bir kampanya başlatıldı.

Kampanyanın amacı önemli ve ünlü kişilerin Facebook hesaplarını kapatmasını teşvik etmek, bununla da farkındalık yaratmak ve belki de şirkete zarar vermektir.

Doğrudur, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg hesaplarını silenlerin büyük çoğunluk olmadığını ve bunun önemli bir sorun teşkil etmediğini açıkladı. Ama farklı kaynaklar şirketin bundan olumsuz etkilendiğinin altını çizmektedir.

En önemli gelişmelerden ve Facebook’a en büyük darbelerden biri ünlü SpaceX ve Tesla markalarının kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Elon Musk’tan geldi.

Elon Musk bir Türk Twitter kullancısının ona yazmasıyla adeta gaza gelerek sadece kendi Facebook hesabını değil, aynı zamanda SpaceX ve Tesla’nın da hesaplarını silerek Facebook’a büyük bir darbe indirmiş oldu. Elon Musk ve “Serdarsprofile” isimli Türk Twitter kullanıcısı arasında geçen konuşma şu şekilde gelişti:

Bir paylaşıma “Facebook da ne?” diye yanıt veren Elon Musk’a “Serdarsprofile” şu şekilde yanıt vermiş: “Eğer erkeksen, Facebook’dan SpaceX sayfasını silersin”. Bunun üzerine sayfanı silme sözü veren Elon Musk, daha sonra da sözünü tutmuş.

Bunun üzerine “Serdarsprofile” isimli kullanıcı aynen aşağıdakı paylaşımı yaparak durumun ne kadar ilginç olduğunun altını çizmiştir: “Musk’ın beni ciddiye alması mı, yoksa yerel medyanın saçma sapan haberleri mi daha komik? Bilemiyorum .”

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!