Erasmus’tan Erasmus+’a 30 Yıl

Aralık 17, 2017 0 Yorum Türkiye 925 Görüntülenme

ANKARA – “Erasmus+” programı kapsamında Türkiye’de öğrenim gören misafir öğrenciler, düzenlenen etkinlikte ülkelerine özgü yemeklerle yarıştı.

Erasmus kapsamında Ankara Üniversitesi’nin yalnızca Avrupa’daki üniversitelerle anlaşma yapmakla yetinmeyip, tüm dünya ülkelerine yönelik bir programa geçildiği duyuruldu.

Ankara Üniversitesi Erasmus Ofisi, programın 30’ncu yılı dolayısıyla Tandoğan Yerleşkesi’ndeki Piri Reis Restoran’da yemek yarışması düzenledi. Etkinliğe, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş de katılım gösterdi. Ayrıca Fakültelerin Dekanları, Erasmus Koordinatörleri ve basın mensupları da katılımcılar arasındaydı.

Masa numaralarına göre Çin, Makedonya, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Tanzanya, Azerbaycan, Arnavutluk, Bangladeş, İspanya ve Romanya’dan gelen öğrenciler, ülkelerinin mutfaklarına özgü yemekler hazırladı.

Yarışmanın jüri üyeliklerini ise Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş, Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Sibel Süzen, öğretim üyeleri ve öğrenciler yaptı.

Oylama sonucunda Uygur Özerk Bölgesi’nden gelen öğrenci grubunun hazırladığı yemekler birinci seçildi. İkinciliği Irak Türkmenleri’den (Kerkük-Musul) gelen öğrencilerin hazırladıkları yemekler kazandı.

Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!