Gazete Balkan’ın 14. yaşı Bükreş’te kutlandı

Mayıs 5, 2019 0 Yorum Balkanlar , Kültür 387 Görüntülenme
Gazete Balkan’ın 14. yaşı Bükreş’te kutlandı

Romanya’da yayınlanan ilk ve tek günlük Türkçe gazete Gazete Balkan 14. yaşını kutladı. Programa Türkiye’nin Bükreş Büyükelçisi Füsun Aramaz da katıldı.

Bükreş’te gerçekleştirilen programa Bükreş Büyükelçisi Füsun Aramaz’ın yanı sıra, Eğitim Müşaviri Seyfi Özkan, TİKA Romanya Koordinatörü Yasemin Melez Biçer, Bükreş Konsolosluğu Ataşe Yardımcısı Mevlüt Eröz, Türkiye Maarif Vakfı Romanya Temsilcisi Alpaslan Ateş, Marathon Vakfı Başkanı Leven Atin, Türk Yatırım Derneği (TYD) Başkanı Nazmi Doğan, DEİK Türkiye Romanya İş Konseyi Başkanı Ömer Süsli’yi temsilen Cansu Derintuna, Romanya Türk İşadamları Derneği (TİAD) Başkanı Güven Güngör’ü temsilen başkan yardımcıları Ali Rıza Koska ve Naci Kanbay katıldı.

Katılımcıların diğer bir kısmı ise TYD Başkan yardımcısı Fahrettin Öner, Romanya Türkiye Ticaret ve Sanayi Başkan Yardımcısı Abdurrahim Taş, TİAD Yönetim kurulu üyesi Ercan Çölmekçi,  Romanya – Türkiye Ticaret ve Sanayi odası Onursal Başkanı, TYD Braşov Temsilcisi Zeynel Cömert, TYD Gıda Konseyi Başkanı İbrahim Günbeyi, Romanya Trabzonspor Taraftarları Derneği yönetim kurulu üyesi Mehmet Fazlıoğlu, 1903 yılında kurulan Romanya Ulusal Sanayiciler Birliği (UGIR) Başkanı George Constantin Paunescu, Romanya Yeminli Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Kurumu (CECCAR) Başkanı Prof. Dr. Robert Aurelian Şova, CECCAR Bükreş Şubesi Başkanı Andrei Aurel ile çok sayıda Türk işadamı ve bazı Romen işadamlarından oluştu.

Açılış konuşması Gazete Balkan Genel Yayın Müdürü Hamdi Yılmaz tarafından yapıldı. Etkinlik Bükreş Büyükelçisi Füsun Aramaz’ın konuşmalarıyla devam etti.

Romanya Yeminli Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Kurumu (CECCAR) Başkanı Prof. Dr. Robert Aurelian Şova ise yaptığı konuşmada  Türk- Romen ilişkilerini değerlendirdi.

Gazete Balkan, 14. kuruluş yıl dönümünde başarılı firma ve kuruluşlara destek veren kişileri ödüllendirdi.

Ödül dağıtımının ardından toplu fotoğraf çekildi.

Gazete Balkan’ın 14. Yıl Dönümü Gecesi, Deniz Cem, Liliana Bektaş ve konuk sinema ve ses sanatçısı Kamara’nın sahne alışları ile devam etti.

 

Rukie Amet

 

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!