Gazeteciler sağlıklı yaşam teşviki için bir araya geldi

Eylül 13, 2019 0 Yorum Eğitim 384 Görüntülenme
Gazeteciler sağlıklı yaşam teşviki için bir araya geldi

Bakü’de genç gazeteciler, bloggerler ve aktif sosyal medya kullanıcıları için “PROdvijenie: Sağlıklı yaşam teşviki” konulu eğitim düzenlendi. Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Devletleri İşbirliği Fonu, Azerbaycan Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle Addım Gençlik Harekatı tarafından düzenlenen eğitim, 8-14 Eylül 2019 tarihleri aralığında gerçekleşti.

Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Rusya, Beyaz Rusya, Moldova, Ukrayna, Gurcistan ve Tacikistan’dan gelen gençler digital medyada sağlıklı yaşamın  teşviki konusunda bilgi aldılar. Eğitimde ayrıca, tıp uzmanları tarafından insan hayatına ve çevreye zarar verici alışkanlıklar hakkında son veriler paylaşıldı. Özellikle erken ölüme neden olacak bazı yaygın hastalıklar; örneğin, akciğer kanserinin, böbrek ve ciğer hastalıklarının çoğunlukla sağlıksız ve düzensiz hayat tarzı, alköl ve tütün ürünleri kullanımından ötürü meydana geldiği ve çoğu zaman erken ölümle sonuçlandığı hakkında uzmanlarca bilgi verildi.

Prodvijenie eğitimi ilk defa düzenlenmekte olup, altı günlük eğitimde gençler bilgi ve tecrübe değişiminin yanısıra Bakü ve Azerbaycan’ı yakından tanıdı. Altı gün içinde, katılımcılar özel eğitimler ve yüksek lisans dersleri, konferanslar, tartışma platformları ve yuvarlak masaları içeren programlarda yer aldı. Eğitim süresinde BDT ülkelerinden önde gelen öğretmenler, gazeteciler ve blog yazarları, dijital medya ve sosyal ağlarda sağlıklı bir yaşam tarzı geliştirme konusundaki deneyimlerini paylaştı. Eğitim programına ek olarak, öğrenciler Azerbaycan’ın tarihi, kültürü ve gelenekleriyle tanıştı.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!