Gaziantep-Şanlıurfa Geleceğin İletişimcilerine ev sahibi oldu

Nisan 27, 2019 0 Yorum Eğitim , Türkiye 801 Görüntülenme
Gaziantep-Şanlıurfa Geleceğin İletişimcilerine ev sahibi oldu

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından düzenlenen Uluslararası Gelecekle İletişim Çalıştayının 11.si bu sene Gaziantep ve Şanlıurfa’da düzenleniyor.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB) ile Türkiye’deki İletişim Fakültelerinde öğrenim gören öğrencilere yönelik 2009 yılından bu yana düzenlenen “Gelecekle İletişim Çalıştayı’nın 11’incisi bu yıl 24-27 Nisan 2019 tarihleri arasında Gaziantep ve Şanlıurfa’da gerçekleştiriliyor.

Türk Kurtuluş savaşının 100.yılında ana teması “Kurtuluş Mücadelelerinde İletişim Araçları” olarak belirlenen Çalıştayda 15 ülkeden 45 katılımcı öğrenci belirlenen temaya uygun olarak bildirilerini saha çalışmaları eşliğinde paylaşıyor.

Çalıştay, RTÜK’ün eş güdümünde öğrencilerin birlikte hareket edebilmelerini, deneyimlerini paylaşabilmelerini ve geleceğin iletişimcileri olarak ülkeleri ile Türkiye arasında bağları diri tutmalarını amaçlıyor.

Çalıştayda, başta Kurtuluş Savaşı olmak üzere, farklı dönemlerde Türk Dünyasının farklı coğrafyalarında verilen kurtuluş ve bağımsızlık mücadelelerinde iletişim araçlarının hem mücadele esnasında oynadığı rol hem de sonrasında söz konusu dönemlerin aktarılması noktasındaki önemi üzerinde duruluyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca 2019 yılının “Göbekli Tepe Yılı” ilan edilmesiyle Çalıştayın bir oturumu da bu özel mekânda gerçekleştirilecek.

Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Çalıştayın açılış programı, iki gün Gaziantep’te ve iki gün Şanlıurfa’da gerçekleşti. Çalıştayın teması ve amacı doğrultusunda Gaziantep Kalesi, Zeugma Müzesi, Şahinbey Milli Mücadele Müzesi, Göbeklitepe ve Balıklıgöl ziyaret edildi.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!