Geleceğin gazetecileri Türk Dünyasını haberleştiriyor

Mayıs 23, 2019 0 Yorum Balkanlar , Türkistan 562 Görüntülenme
Geleceğin gazetecileri Türk Dünyasını haberleştiriyor

Türk Dünyasının İletişim öğrencileri ORHA’da birleşiyor. Geldikleri coğrafyayı en güzel şekilde temsil etmeyi amaçlayan öğrenciler mesleklerinde de uzmanlaşmayı hedefliyor.

Ortalık Haber Ajansı (ORHA) sınır tanımayan gazetecilerin coğrafyasında olan hadiseleri doğru ve kendi üslubu ile okuyucuya ulaştırmayı hedefliyor. Türk Dünyasının farklı bölgelerinden Türkiye’de iletişim eğitimi gören öğrenciler ise Gazetecilikte profesyonelleşmeyi amaçlıyor.

ORHA iki yaşında

Türk Dünyası gazetecilerini birleştirme amacı ile kurulan ORHA ikinci yaşını Kurtuluşa Giden Yol adlı program çerçevesinde Kurtuluş Yolu üzerinde kutladı.

Programa Balkanlar’dan Tütkistan’a Türk Dünyasının farklı noktasından öğrenciler katılım sağladı. Kastamonu ziyareti ile başlayan etkinlik, İnebolu ve Sinop gezisi ile devam etti. Programın devamında, Türk Dünyası öğrencileri, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılını Samsun’daki törene katılarak kutladılar.

Havza ve Amasya’yı ziyaret eden ORHA ekibi Kurtuluş Mücadelesinin başladı yerleri görme fırsatı buldular.

Haberlere doğru kaynaklar aracı ile nasıl ulaşılır sorusuna yanıt arayan orhaajans muhabirleri Almatı’da yazılan bir haberin Üsküp’te okunması ve bilgi edinilmesi üzerinde tartıştılar. Program kapsamında, Türk Dünyasının İletişimcilerini birleştiren orhaajans ekibi  bundan sonraki dönemlerde yapılması gerekenler üzerinde durdular.

 

Rukie Amet

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!