Gelecekle İletişim Çalıştayları Akademik Literatürde

Kasım 8, 2017 0 Yorum Duyurular , Fotoğraflar , Türkiye 1242 Görüntülenme
Gelecekle İletişim Çalıştayları Akademik Literatürde

2009 yılında ilk kez düzenlenen RTÜK Gelecekle İletişim Çalıştayı’nın 9’uncusu 03 – 08 Ekim 2017 tarihleri arasında Köstence ve Komrat’ta gerçekleştirildi.

Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo, Sinema ve Televizyon Anabilim Dalı yüksek lisans öğrencisi olan Kerküklü Raed Khaleel SABONCHI, yüksek lisans tezinde çalıştayları “Kamu Diplomasisi Açısından RTÜK Çalıştayları Üzerine Bir İnceleme: Gelecekle İletişim Çalıştayları” başlıkla bir tez çalışması yaptı.

Tez çalışmasında kamu diplomasinin tarihi ve gelişimi, Türkiye’de bu faaliyete destek veren kurum ve kuruluşlar ve çalıştaylar hakkında bilgiler yer almaktadır. Çalışmanın son bölümü anketten oluşmakta olup, çalıştay katılımları tarafından cevaplanmıştır. Toplamda 40 adet sorudan oluşmakta olan anketle farklı hipotezlere cevap aranmıştır.

Çalışma sonucunda Gelecekle İletişim Çalıştayları’nın katılımcıların eğitimlerinde, teorik ve pratik olarak katkı sağladığı, farklı kültürlerle tanışma fırsatı sunduğu, Türkiye’yi; bürokrasisini, kurumlarını ve doğal güzelliklerini görme imkanlarının olduğunu, RTÜK’ü ve görevleri hakkında doğru bilgiler edindikleri tespit edildi.

Söz konusu çalışma Yrd. Doç. Dr. Ahmet ÖZTEKİN danışmanlığında yapılmış olup, tez jürinin oy birliği ile kabul edilmiş ve bu şekilde Gelecekle İletişim Çalıştayları’na akademik alanda bir yer kazandırmıştır.

 

İbrahim Soltani

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!