Güneşin Çocukları

Aralık 27, 2017 0 Yorum Türkiye 887 Görüntülenme

ESKİŞEHİR – Anadolu Üniversitesi  Sinema ve Televizyon öğrencilerinin girişimiyle gerçekleştirilen “Güneşin Çocukları” adlı down sendromlu öğrencilere yönelik proje Aralık ayında Eskişehir’de hayata geçirildi.

Sinema ve Televizyon öğrencileri tarafından farkındalık yaratmak amacıyla down sendromlu öğrenciler hakkında kısa belgesel hazırlandı. Söz Konusu belgeselin yönetmenliğini üstlendiği  Sinema ve Televizyon dördüncü sınıf öğrencisi Nurgül Assilova projenin amacının down sendromlu öğrencilerin sosyal hayata katılımlarını sağlamak, down sendromlu öğrencilerin iyi bir eğitim aldıkları takdirde büyük başarılara imza atabildiklerini göstermek olduğunu söyledi.

Türkiye Bursları kapsamında Anadolu Üniversitesin’de eğitimini sürdüren Assilova ülkesi Kazakistan ve kendi şehri Şimkent’te bu farkındalığı oluşturmak için film çalışmasının Kazak Türkçe’si ile de seslendirileceğini söyledi.

Down Sendromu Derneği Eskişehir temsilciliğinin de desteklediği proje daha çok down sendromlu öğrencilere ulaşarak onların sosyal hayata katılımlarını sağlamayı amaçlıyor.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!