Harezm’de biyolojik aktif maddelerin üretimi başladı

Şubat 9, 2019 0 Yorum Türkistan 432 Görüntülenme
Harezm’de biyolojik aktif maddelerin üretimi başladı

Harezm bölgesindeki Shovot ilçesinde, modern teknolojiye dayalı biyolojik aktif maddeler üreten yeni bir kuruluş işe başladı.

Harezm bölgesinde kurulan altı küçük sanayi bölgesinde, bu yıl 38 projenin başlatılması planlanıyor. Shovat Bölgesi’ndeki Küçük Sanayi Bölgesinde uzun süredir boş kalan bina girişimciye 300 milyon Sum tutarında yatırım yapmak şartıyla sıfır değerinde verildi.

Kısa sürede binanın onarımı yapıldı. Yurt dışından modern teknolojiler ithal edildi ve 6 çeşit biyolojik aktif madde üretilmeye başladı.

Genç girişimci ve kurumun müdürü Omonboy Nuraddinov kurum hakkında şu bilgileri paylaştı: “Ekolojik olarak temiz, doğal olarak üretilen ilaçların sağlık açısından faydaları halk tarafından iyi bilinmektedir. Ayrıca şirket tarafından üretilen biyolojik olarak aktif maddeler, büyük ilaçlara ek olarak kullanılır ve hastanın daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Projenin ilk aşamasında, hamilelik sırasında organizmanın bağışıklığını artıran, kemik kalsiyumunu zenginleştiren, kansızlığı tedavi eden, mideve bağırsak yolunu tedavi eden biyoaktif maddeler üretilecektir. Gelecekte, onların çeşidini daha da arttırmayı planlıyoruz”.

Yeni bir kuruluşun işe başlamasıyla Shovot ilçesindeki 7 genç işe alındı.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!