Irak Türkmenlerinin Şehri Kerkük’e Bombalı Saldırı

Temmuz 21, 2018 0 Yorum Dünya 571 Görüntülenme
Irak Türkmenlerinin Şehri Kerkük’e Bombalı Saldırı

Kuzey Irak’ta Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı Kerkük’te patlamalar meydana geldi.  Bombalı saldırılar sırasında pek çok vatandaşların can ve malı zarar gördü.

KERKÜK – 18 Temmuz 2018 Çarşamba günü  gece saatlerinde Kerkük’ü salladı düzenlendi. Bombalı saldırıda sivil halk yaralandı.

Patlama bölgeleri Bağdat Caddesi olarak bilinen şehrin ticaret pazarının ana caddesini hedef aldığı. Bunun yanı sıra patlamalar Kerkük şehrinin birkaç bölgesinde gerçekleşti. Saldırı düzenlenen yerlerin arasında bir de çocuk hastanesi vardı. Olayın tanıklarına göre patlama sonucunda 13 kişi yaralandı ve yaralananların arasında aralarında bir kadının olduğu da söyleniyor.

Polis yetkilileri tarafından yapılan açılamada ise yerel saatle 10:00’da patlayan birkaç bombanın şehirdeki ticari bir bölgede yaklaşık bir saat sürdüğünü söyledi.

Bombalama saldırısının sonucunda bölgede yoğunlukla yaşayan Türkmenlerin olduğu ve insanların canlarından ziyade vatandaşların mülkiyetinde olan dükkanlarda maddi kayba yol açtı.

Irak’ta DEAŞ Terör Örgütü

Irak güvenlik güçleri, DEAŞ terör grubunu büyük ölçüde ortadan kaldırdı. Terör örgütünün Musul ve diğer şehirlerden uzaklaştırılmasına rağmen zaman zamam DEAŞ terör örgütü Kerkük kentine saldırılarda bulunuyor.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!