İzmir’de Azerbaycan Şehitleri Anıldı

Ocak 21, 2018 0 Yorum Bölgeler , Türkiye 1173 Görüntülenme

İZMİR- “Avrasya” Gençlerin Uluslararası İşbirliği Derneği tarafından düzenlen programda Azerbaycan’ın bağımsızlığı sırasında şehit düşenleri anıldı.

İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneğinin konferans salonunda 20 Ocak Cumartesi günü düzenlenen program bir dakikalık saygı duruşu ve Azerbaycan ulusal marşıyla başladı.

Açılış konuşması yapan “Avrasya Gençlerin Uluslararası İşbirliği Derneği”  Başkanı Tural Efendiyev, Ocak ayında gerçekleşen Kanlı olaylarıyla ilgili konuştu.

Programda 20 Ocak olaylarını anlatan bir video gösterildi. Daha sonra, Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümü yüksek lisan öğrencisi Kamal Salimov, 20 Ocak olaylarını anlattı.

Salimov, bağımsızlık dönemin siyasi ortamının arka planında yer alan süreçlerden bahsederek  “Halkımızın bağımsızlık uğruna gösterdiği kahramanlık her zaman gurur yerimiz olacaktır” dedi.

Programa Azerbaycanlı öğrencilerin yanı sıra, İzmir’de eğitim gören misafir öğrenciler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Program katılımcıların soru cevap ile sonlandı.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!