İzmir’de Bilimsel Makale Yazım Semineri

Aralık 24, 2017 0 Yorum Eğitim , Türkiye 747 Görüntülenme

İZMİR- İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneğinde “Nitelikli Bilimsel Makale Yazımı-Yazar Eğitimi” konulu konferans düzenlendi.

İzmir’de genç akademisyenlere yönelik “Nitelikli Bilimsel Makale Yazımı-Yazar Eğitimi” konulu konferans düzenlendi. Dün cumartesi, İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneğinin ev sahipliğinde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Mehmet Çevik katıldı.

Yaptığı konuşmada Çevik, Öğrencilerin bilimsel araştırma yöntem ve basamakları hakkında bilgi sahibi olmalarını, bilimsel araştırma ve çalışmaları koordine edebilme yetenek ve tecrübesine sahip olabilmelerini sağlamak,  bilim dünyasındaki güncel verileri doğru ve etkili kullanma becerisi edindirmek ve tüm bunları sosyal aktivitelerle birlikte etkin bir şekilde kullanma yöntemlerinden bahsetti.

Daha sonra bilimsel yayının nedenleri, iyi bir yayının özellikleri, Literatür tarama strateji geliştirme yöntemleri gibi bazı başlıkları değerlendirdi. Kendi deneyim ve tecrübelerinden bahseden Çevik programın sonunda dinleyicilerin sorularını yanıtladı.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!