İzmir’de “Kudüs Yürüyüşü”

Aralık 17, 2017 0 Yorum Türkiye 922 Görüntülenme

İzmir’de sivil toplum kuruluşları ve sendikaların katılımı ile oluşturulan “İzmir Kudüs Platformu” tarafından “Kudüs Yürüyüşü” gerçekleştirildi.

İzmir’de sivil toplum kuruluşları ve sendikaların katılımı ile oluşturulan “İzmir Kudüs Platformu” 16 Aralık-Cumartesi günü “Kudüs Yürüyüşü” düzenledi.

Kalabalık ilk önce Cumhuriyet Meydanın’da toplandı, daha sonra ise Konak Meydanı’na doğru yürüdü. Güzergah boyunca grup Türkiye ve Filistin bayrakları ile hareket etti. Bu süre içinde katılımcılar, “We Will Return Eyy Kudüs” (“Geri döneceğiz ey Kudüs”), “Kudüs Ümmetin Yüreğidir”, “Kudüs Özgür Değilse Dünya Tutsaktır” yazılı pankartlar gösteride yer aldı. Yürüyüş boyunca eğitim ve farklı nedenlerle İzmir’de bulunan birçok Filistinli de bu organizasyona katılarak Türk halkının desteğinin canlı şahidi oldu.

Grup Konak Meydanı’na ulaştıktan sonra bazı sivil toplum kuruluşu ve sendika yetkilileri açıklamalarda bulundular. Yeni ABD yönetimi tarafından alınan bu kararın onlar için yok hükmünde olduğu belirtildi. Konuşmacılar tarafından bu kararın barışa değil, sadece daha çok sorun çıkmasına ve barış sürecinin sekteye uğramasına hizmet edeceği söylendi. Aynı zamanda İsraili’in meşru bir devlet değil, bir terör devleti olduğu ve ABD ile işbirliği yaparak Filistin halkını yıllardır zulme uğrattığı vurgulandı. Bu haklı ve kutlu davasında sonuna kadar tüm dünya Müslümanlarının Filistin halkının yanında olması gerektiği ifade edildi.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!