İzmir’deki Uluslararası Öğrenciler Yemek Kültürlerini Tanıttılar

Nisan 9, 2018 0 Yorum Uncategorized 624 Görüntülenme
İzmir’deki Uluslararası Öğrenciler Yemek Kültürlerini Tanıttılar

 

Abror Masharipov/İzmir

7 Nisan 2018 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Seferihisar Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda “20 Ülke ve 20 Lezzet” temalı Uluslararası Yemek ve Kültür Festivali gerçekleştirildi. İzmir Uluslararası Öğrenciler Derneği, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından düzenlenen festivale İzmir’deki üniversitelerde okuyan uluslararası öğrenciler katıldı.

Katılımcı öğrenciler 2 kişilik takım halinde yarıştılar ve verilen 2 saatlik süre içerisinde Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu yemek laboratuvarında kendi ülkelerine has yemekleri hazırladılar. Aynı zamanda okul avlusunda şarkı ve dans gösterileri yapıldı.

20 ülkenin kültürünü temsil eden yemekler jüri üyelerine sunulduktan sonra değerlendirme yapıldı. Değerlendirme sonuçlarına göre, birincilik İranlı, ikincilik Türkiyeli, üçüncülük Ürdünlü öğrencilere verildi. Dereceye giren takımlara kupa ve madalya takdim edildi. Ödül törenine Dokuz Eylül Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Erdal ÇELİK de katıldı.

Festivale katılan tüm takımlara sertifika verildi.

Uluslararası Yemek ve Kültür Festivali, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!