Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev Türkiye’de

Eylül 13, 2018 0 Yorum Türkistan , Türkiye 657 Görüntülenme
Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev Türkiye’de

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev Ankara’ya resmi ziyarette bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelen Nazarbayev’in ziyareti sırasında 5 anlaşma imzalandı.

Kazakistan Cumhurbaşlanı Nursultan Nazarbayev Türkiye’ye remzi ziyarette bulundu.

5 anlaşma imzalandı

Görüşmelerin ardından basın açıklamasında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, mevkidaşı Nazarbayev ile 3 Eylül’de Kırgızistan’da düzenlenen Türk Konseyinde bir araya geldiklerini hatırlattı. Görüşmeler sırasında kapsamlı ve verimli istişareler yaptıklarını duyuran Erdoğan iki ülke arasında 5 yeni anlaşmanın imzalandığını bildirdi.

İmzalanan 5 anlaşmanın konusu: Askeri İşbirliği Anlaşması ve Askeri Alanda Gizlilik Dereceli Bilgilerin Karşılıklı Korunması Anlaşması, Yeni Sinerji Ortak Ekonomi Programı 2018-2020 Eylem Planı, Kültür Merkezlerinin Kuruluş ve Faaliyetine İlişkin Anlaşma ve Tarımsal İş Birliği Mütbakat Zaptı olarak belirlendi.

Nazarbayev ziyareti sırasında “Türkiye ile  Kazakistan arasındaki kardeşlik ilişkinin altını çizerek, Türkiye’nin Kazakistan’a olan desteklerin altını çizerek  Turkiye’nin Kazakista’nın bağımsızlığından bugüne dek destekte olduğunu unutmayacağını dile getirdi.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!