Kırgız sanatçı Tacigül Küntüz’den “Nevruz” resim sergisi 

Mart 26, 2019 0 Yorum Kültür , Türkiye 660 Görüntülenme
Kırgız sanatçı Tacigül Küntüz’den “Nevruz” resim sergisi 

Nevruz Bayramı kutlamaları kapsamında sanatçı Tacigül Küntüz’ün “Nevruz” adlı sergisi Türk Dünyası Kültür Mahallesinde açıldı.

Türk Dünyasının Türk ve Kırgız Kültürünü tanıtmayı kendine hedef edinen sanatçısı, ressam Tacigül Küntüz’ün yaptığı “Nevruz” adlı sergisi gelen misafirlerin dikkatini çekti. Resimlerindae Türk Dünyası kadınlarının güzelliğini gösteren ve onların hayatımızda ne kadar önemli olduğunu belirten simgeler kullanması ilgi ile karşılandı.

“Nevruz” sergisinin açılışına İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, İBB Başkanlığını temsilen Hüseyin Eren, İstanbul Merkez Komutanı Tuğgeneral Saadettin Alp Ergin, Zeytinburnu Kaymakamı Mehmet Makas, İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz ve Topkapı Türk Dünyası Kültür Mahallesi Genel Müdürü Kemal Kaptaner katıldı.

Serginin açılışına Kırgızistan Başkonsolosu Erkin Sopokov başta olmak üzere, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan başkonsolosları katıldı.

Sergiden oldukça etkilenen Başkurdistan’dan gelen ressam Nelya Akçinura “Resimlere bakarak Kırgız kızlarının bu kadar güzel olduğunu anladım ve özellikle o ülkeleri çok merak ediyorum.” ifadesini kullanarak ressam Tacigül Küntüz’ü Başkurdistan’da olacak resim sergisine davet etti.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!