“Kırım Ateşi”  Okuyucularıyla Buluştu

Ocak 6, 2018 0 Yorum Kitap , Türkiye 1156 Görüntülenme

ESKİŞEHİR – Azerbaycanlı gazeteci-yazar Gönül Şamilkızı Eskişehir’de okuyucularıyla bir araya geldi. Şamilkızı, Kırım’ın kısa tarihi ve Rusya işgalini anlatan “Kırım Ateşi” kitabını okuyucuları için imzaladı.

Azerbaycanlı gazeteci-yazar Gönül Şamilkızı 6 Ocak’ta, Eskişehir’de Emin Bektöre Deneyimli Kafe’de okuyucularıyla buluşup “Kırım Ateşi” kitabını  imzaladı.

Eskişehir Kırım Derneği, Kırım Gelişim Vakfı ve Eskişehir Kırım Halkbilim Araştırma Derneği’nin (EKHAD) öncülüğünde düzenlenen etkinlik, Kırım’ın işgal sürecini ve Gönül Şamilkızı’nın bu süreçteki izlenimlerini anlatan video ile başladı. Daha sonra Gönül Şamilkızı tarafından kitabın yazılması aşaması anlatıldı. Etkinlik, katılımcıların sorularının yanıtlanması ve okuyucuların kitaplarını imzalatmaları ile sona erdi.

“Kırım Ateşi”

Kırım’ın işgaline ilk elden tanıklık eden Gönül Şamilkızı, gözlemlerini ve yaşadıklarını kitaplaştırarak “Kırım Ateşi” adıyla Ötüken Neşriyat aracılığıyla okurlara sunmuştu.

Kırım’ın Rusya tarafından işgalini ve Rus baskısını konu alan eserde; Kırım’ın kısa tarihçesi, işgalden önceki dönem, 1990’lı yıllardan 2013’e kadar uzanan dönem, işgal kronolojisi ve işgalden sonraki sürece değiniliyor.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!