Kosova Cumhurbaşkanı: “Kosova Ne Erdoğan’ın Tarafında Ne de FETÖ’nün”

Nisan 20, 2018 0 Yorum Balkanlar 843 Görüntülenme
Kosova Cumhurbaşkanı: “Kosova Ne Erdoğan’ın Tarafında Ne de FETÖ’nün”

Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Kosova’da yayın hayatına yeni başlayan  T7 televizyonuna geçtiğimiz  günlerde konuk oldu. Son zamanlarda Kosova’da yaşanan bir çok gelişmeye değinen Thaçi, Türkiye’ye iade edilen 6 FETÖ’cü hakkında da konuştu.

Yapılan operasyonun ardından kendisinin bilgilendirildiğini yineleyen Cumhurbaşkanı Thaçi mecliste bu konu hakkında araştırma komisyonunun kurulma çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Fetöcülerin sınır dışı edilmelerinin ardından Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini belirten Thaçi, “ ikili ilişkilerle ilgili gelişmeleri ele aldık. İlişkilerde tansiyonun artmasına gerek olmadığı konusunda konuştuk ” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Thaçi ayrıca  Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın, Kosova başbakanı Haradinaj ile ilgili yaptığı yorumlara katılmadığını söyledi.

En dikkat çeken söylemi ise Kosova’nın ne Cumhurbaşkanı Erdoğanın ne de FETÖ’nün tarafında olduğunu belirtmesiydi.

Yeni yayın hayatına başlayan T7 televizyonu, Kosova’da gazetesi bulunan Express medya grubuna ait. Yakalanan Fetö mensubu kişilerin ifadelerinde Kosova’da destek verdikleri basın kuruluşları arasında Express medya grubu da bulunuyordu.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!