KYK’lı Öğrenciler Kış Kamplarında Buluştu

Ocak 21, 2018 0 Yorum Türkiye 840 Görüntülenme

MERSİN- Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK)  15-19 Ocak tarihleri arasında düzenlediği KYK Kış Kamplarında, 12 temayla 12 ilde gerçekleştirildi. Alanında uzman 100 farklı konuşmacının katılımında 1800 KYK’lı genci  bir araya getirdi.

Her ilde ayrı bir temanın işlendiği kamplar çerçevesinde Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı Muğla’da, Edebiyat Kampı Kastamonu’da, Değerler Kampı Samsun’da, Uluslararası İlişkiler Kampı Antalya’da, Hukuk Kampı Trabzon’da, Türk İslam Sanatları Kampı Diyarbakır’da, İnsan ve Toplum Kampı Denizli’de, Tarih ve Medeniyet Kampı Bilecik’te, İletişim Kampı Mersin’de, Sinema Kampı Sakarya’da, Ar-Ge (İnovasyon) Kampı Kocaeli’de, Vefa Kampı Erzurum’da düzenlendi.

İletişim Kampı Mersin’de Gerçekleştirildi

İletişim Kampı Mersin’de gerçekleştirildi. Kampa,  Ankara,  Aydın, Çanakkale, Elazığ, Kütahya ve Malatya illerinden kız öğrenciler katıldılar.

İletişim Kampının açılış programına Mersin Valisi Ali İhsan Su, KYK Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Mustafa Çuhadar ve KYK Mersin İl Müdürü Oğuz Kaymaz gençlere hitap ettiler ve başarılı bir kamp dönemi temennisinde bulundular.

İletişim Kampında Yavuz Bahadıroğlu, Göktuğ Kırca, Işıl Açıkkar, Said Ercan, Talha Bora Öğe, Abdurrahman Dilipak, Şebnem Bursalı, Bilal Eren ve Mehmet Akif Ersoy KYK’lı gençlerle buluştu.

Kamp çerçevesinde Mersin’deki şehitlik ve Mersin’de yaşayan şehit ailesi ziyaret edildi. Mersin’in tarihi ve doğal güzel mekanları gezildi ve Ayla Filmi izlendi.

İletişim Kampının son gününde yapılan sunum ve söyleşilerden yola çıkarak hazırlanan sorularla düzenlenen bilgi yarışmasını ise KYK Ankara yurtları öğrencileri kazandı.

Kampın sonunda öğrencilere katılım belgesi de verildi.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!