Moğolistan’dan Terörle Mücadelede Türkiye’ye Tam Destek

Mart 11, 2018 0 Yorum Bölgeler , Türkistan , Türkiye 1488 Görüntülenme

Türkiye’de yapılan resmi ziyaret kapsamında Moğolistan Meclis Başkanı M. Enkhbold, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü.

Bir saat süren görüşmede iki ülke arasında ki önemli konuları ele alındı.

Daha önce de iki ülke liderleri Moğolistan’da 2005 ve 2013 yıllarında görüşmelerde bir araya gelmişlerdi. Moğol Meclis Başkanı M. Enkhbold uluslararası terörizme karşı savaşan ülkeler arasında ilk sırasında Türkiye’nin yer aldığını ve her zaman bu konuda Moğolistan’ın Türkiye’yi desteklediğini dile getirdi.

Görüşmede iki ülke ilişkilerinde sağlık, turizm, ticaret, eğitim, inşaat gibi alanlarında iş birliğinin daha da güçlendirmek gerektiğini belirtildi.

Enkhbold, Moğolistan ve Türkiye ilişkilerin güçlenmesi sıradan bir diplomatik görev değil, atalarımızın önemli emaneti olarak yerine getirilmesi gereken bir farz olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, her zaman olduğu gibi Moğol halkına yönelik yardımların devam edeceğini söyledi. İki ülke liderleri Moğolistan ve Türkiye ilişkilerinin 50. yıl döneminde önemli adımlar atılacağını dile getirdi.

Ardından M. Enkhbold, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile görüştü. Daha sonara Moğol heyeti Çankaya Belediyesi Cengiz Han Parkı’nı da ziyaret etti.

Tulpar Janibyek

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!