Nazarbayev Nevruzu Semerkant’ta Kutladı

Mart 22, 2018 0 Yorum Türkistan 958 Görüntülenme
Nazarbayev Nevruzu Semerkant’ta Kutladı

21 Mart Nevruz bayramında Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev Semerkant’ı ziyaret etti. Nazarbayev, Nevruzu Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev ile birlikte kutladı.

Nazarbayev, Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev’in  daveti üzerine Semerkant’ı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Nazarbayev Özbekistan halkını Nevruz  bayramıyla kutladı.

Nazarbayev: “Bugün Nevruz bayramıdır. Bu bayramı kutlamak için Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev’in daveti üzerine Özbekistan’a geldim. Tüm Özbek halkını Nevruz bayramıyla içten kutlarım” ifadelerini kullandı.


Nazarbayev konuşması sırasında geçtiğimiz günlerde Astana’da gerekleşen Türkistan zirvesinden de söz ederek: “Türk Cumhuriyetlerinin Cumhurbaşkanlarıyla  birlikte danışma toplantısını yaptık. Çeşitli önemli kararlar aldık. Bir olup ticareti, ekonomiyi geliştirmeye karar verdik.  Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Kazak ve Özbek halkının tarihi, dili, dini birliğine vurgu yapan Nazarbayev, birliğin korunması için bir olmak gerektiği mesajlarını verdi. Dönemi kargaşalı olarak niteleyen Kazak Cumhurbaşkanı: “Bu zor devirde birbirimizi desteklememiz lazımdır“ dedi.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!