ORHA Yazarlarının Kitabı Yayınlandı

Haziran 23, 2018 0 Yorum Kafkasya , Kitap 868 Görüntülenme
ORHA Yazarlarının Kitabı Yayınlandı

ORHA yazarlarından Ferruh Rahimov ve Günel Asadova’nın “Sibirya’da Bir Türk Yurdu – Yakutistan” adlı çalışmaları yayınlandı.

GENCE – Kafkasya ve Azerbaycan haberleriyle ORHA yazarları arasında bulunan Ferruh Rahimov ve Günel Asadova’nın “Sibirya’da Bir Türk Yurdu – Yakutistan” adlı kitpları okuyucularıyla buluştu.

Saha Türklerini konu edinen ve toplam 64 sayfadan oluşan kitabın arka kapağında şu bilgiler yer alıyor:

“Sayın okur, elinizde tuttuğunuz bu kitap Kuzey kutup dairesinde -70° C soğukta hayatta kalmaya çalışan, dünyanın en büyük elmas üreticilerinden, gelenek ve göreneklerini en iyi muhafaza etmiş toplumlardan birisi – Saha Türkleri ile ilgilidir. “Tanımadığımız ecdadımız” diyebileceğimiz Saha (Yakutistan) Türkleri ile ilgili bilgi edinmek isterseniz çoğunlukla Rusça birincil kaynaklar kullanılarak yazılmış “Sibirya’da Bir Türk Yurdu – Yakutistan” kitabımızı okuyabilirsiniz. İlginize teşekkür eder, iyi okumalar dileriz.”

Kısa bir süre için indirimli ön sipariş mümkün

LAP LAMBERT Academic Publishing kurumunca gerçekleştirilen “Türkçe Özel Serisi” kapsamında yayımlanacak kitabı 15 gün boyunca %70 varan indirimli fiyatla ön sipariş yapmak mümkün.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!