Özbekistan’da Sigara ve Nargile İçmek Yasaklandı

Haziran 23, 2018 0 Yorum Türkistan 1025 Görüntülenme
Özbekistan’da Sigara ve Nargile İçmek Yasaklandı

Özbekistan’da 20 Haziran’da gerçekleşen Milletvekili Yasama Odası’nın toplantısında Milletvekilleri “halka açık yerlerde nargile ve elektronik sigaraların içilmesini sınırlama” yasasını inceledi.

TAŞKENT – Yasa tasarısı, Özbekistan “Milliy Tiklanish” Demokrat Partisi’nin milletvekilleri grubunun inisiyatifiyle ortaya konulup sunuldu.

Bu proje tüm dünyada olduğu gibi sigarayla mücadele hareket ve etkinliğini destekliyor. Proje, vatandaşların sağlığını, sigara, nargile ve elektronik sigaraların zararlı etkilerinden, ilgili sosyal ve diğer olumsuz sonuçlardan korumayı amaçlıyor. Özellikle sağlıklı bir yaşam tarzının gençler tarafından benimsenmesini, örgütsel ve yasal koşulların oluşturulmasını hedefliyor.

Özbekistan Parlamentosu’nun basın hizmeti tarafından, siyasi partilerden yapılan görüşmelerde, yasa tasarısının kabul edilmesinin halka açık yerlerde sigara, nargile içme ve elektronik sigaraların yaygın kullanımını engellediğini, sigara, nargile ve elektronik sigara kullananların yanı sıra bulaşıcı hastalıklara neden olduğu belirtildi. Yasanın hastalıkların yayılmasını önlemeye hizmet ettiğini de kaydetti.

Bilindiği gibi grup sigaradan dolayı enfeksiyon bulaşma tehlikesi var.

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!