Radoviş’te Makedonya Türklerinin Eğitim Bayramı kutlandı

Aralık 20, 2018 0 Yorum Balkanlar , Eğitim , Kültür 648 Görüntülenme
Radoviş’te Makedonya Türklerinin Eğitim Bayramı kutlandı

Makedonya Türklerinin 21 Aralık Türkçe Eğitim Bayramı Radoviş şehrinde kutlandı. Doğu Makedonya Türkleri Derneği ile Nikola Karev İlk ve Orta Öğretim Okulunun katkılarıyla düzenlenen programa çeşitli kurum ve kuruluşlardan temsilciler katıldı.

Bu yıl da Makedonya Türklerinin 21 Aralık Eğitim Bayramı Makedonya genelinde kutlanmaya devam ediyor. Türkçe Eğitim Bayramı Yörüklerin yoğun olarak yaşadığı Radoviş şehrinde de kutlandı. Doğu Makedonya Türkleri Derneği ile Nikola Karev İlk ve Orta Öğretim Okulunun ortaklaşa düzenlediği etkinlik Aço Karamanov Kültür Evinde gerçekleşti.

Programa parti temsilcileri, milletvekilleri, belediye başkanlarının yanı sıra Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığından Başkan Yardımcısı Sait Yusuf da katıldı.

Protokol konuşmalarının ardından program folklor ekiplerinin gösterileriyle devam etti. Buçim Folklor, Yeni Hayat Radoviş, Mosa Piyade Valandova, Aço Karamanov Radoviş Folklor ekipleri sahne aldı.

Türkçe Eğitim Bayramı Konçe’de de kutlandı

21 Aralık Türkçe Eğitim Bayramı Konçe Belediyesinde de kutlandı. Konçe Karacaoğlan, Ziya Gökalp dernekleri, İlköğretim Okulu Goçe Delçev ve Konçe Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen programa Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem de katıldı.

Kutlamalar Buçim Folklor ile Konçe Ziya Gökalp folklor ekiplerinin sahne gösterileri eşliğinde gerçekleşti.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!