Selçuk Üniversitesi Rektörüne Yeni Görev

Ocak 16, 2018 0 Yorum Bölgeler , Eğitim , Türkiye 1041 Görüntülenme

KONYA- Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Türkiye Obezite Cerrahisi Derneği (TOSS) Başkanı seçildi.

TOSS, Türkiye’de obezite cerrahisi alanında çalışan hekimleri yetiştirmek, bir platformda toplamak ve bu konuyu yaygınlaştırmak amacıyla kurulmuş bir dernektir. TOSS Başkanı seçilen Prof. Dr. Şahin aynı zamanda Uluslararası Obezite Dernekleri Federasyonu (IFSO) Yönetim Kurulu Üyeliği’ne de devam etmektedir.

SÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, yaptığı açıklamada, obezitenin ve obeziteye bağlı hastalıkların başta diyabet olmak üzere tüm dünyada önemli bir sağlık sorunu olduğunu söyledi.

Bu sorunun Türkiye’de de giderek arttığını ifade eden Şahin, bu sorundan kurturulabilmenin yolu olarak, “Ülkemiz obezite ve buna bağlı hastalıkların tedavisi konusunda dünyada saygın bir yerdedir.” Ülkemizde bu konuda başarılı çok sayıda cerrah arkadaşımız bulunmaktadır. Arkadaşlarımızın bizi Türkiye Obezite Cerrahisi Derneği Başkanlığı’na layık görmeleri memnuniyet vericidir. Kendilerine teşekkür ederim. Uluslararası Obezite Dernekleri Federasyonu bünyesinde ülkemizi, meslektaşlarımızı en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

Prof. Dr. Mustafa Şahin Türkiye Obezite Cerrahisi Derneği (TOSS) Başkanlığı ile birlikte Türk Cerrahi Derneği 2. Başkanlığı, hekimlik, akademisyenlik ve rektörlük görevlerine de devam etmektedir.

 

Labib Faisal

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!