T.C Üsküp Büyükelçiliğinden Merkez Jupa Türklerine Ziyaret

Şubat 8, 2021 0 Yorum Balkanlar , Kültür 459 Görüntülenme
T.C Üsküp Büyükelçiliğinden Merkez Jupa Türklerine Ziyaret

Bugün T.C Üsküp Büyükelçiliği heyeti Merkez Jupa Belediyesi ve civarındaki Türk köylerini ziyaret etti. Büyükelçilik sayfasında “Türk köylerini ziyaret ederek kardeşlerimizle buluştuk. Konukseverlikleri için teşekkür ediyoruz” notu düşüldü.

Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği heyeti, Büyükelçi Hasan Mehmet Sekizkök önderliğinde Merkez Jupa Belediyesi ve civardaki Türk köylerine ziyaret gerçekleştirdi.

Merkez Jupa’ya bağlı Türk köyleri Dolgaş, Elessa ve Novak ile başlayan ziyaret, Kocacık ve Breştanik ile devam etti. Ardından Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendi’nin köyü Kocacık’taki Atatürk Anı Evi’ni ziyaret edildi.

Heyet, Merkez Jupa Belediye Başkanı Ariyan İbrahim ve çalışma arkadaşlarını da ziyaret etti. Belediyenin faaliyetleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Kocacık Yörük çocukları, Büyükelçi Sekizkök ve beraberindeki heyeti geleneksel kıyafetleri ile karşıladı. Büyükelçilik sayfasında “Türk köylerini ziyaret ederek kardeşlerimizle buluştuk. Konukseverlikleri için teşekkür ediyoruz” notu düşüldü.

Büyükelçilik görevlileri dün ise restorasyon projelendirme çalışmaları TİKA tarafından yürütülen Debre Fatih Sultan Mehmet (Hünkar) Camii’ni (1467) ziyaret etmişti.

 

Fotoğraf: T.C Üsküp Büyükelçiliği

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!