TDBB Başkanı Uluslararası Öğrencileri Kabul Etti

Aralık 26, 2017 0 Yorum Türkiye 746 Görüntülenme

KOCAELİ- Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Kocaeli’de üniversite eğitimi gören uluslararası öğrencileri makamında kabul etti.

25 Aralık Pazartesi günü Kocaeli Büyükşehir Belediye binasında gerçekleşen görüşmeye Kocaeli’de üniversite eğitimi gören Türkmenistan, Kırgızistan, Özbekistan, Filistin, Uganda, Fas, Yemen ve Bosna-Hersek’ten Türkiye Yurıdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB) burslusu öğrenciler katıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanılğının yanı sıra 2012 yılından beri TDBB Başkanlığı görevini yürüten Karaosmanoğlu: Değerli misafir öğrencilerimiz Türkiye’de eğitiminizi tamamladıktan sonra memlekete dönüp ülkesine hizmet etmelisiniz.  Bu görevi yapabilmek için de kendinizi iyi yetiştirmeniz gerekiyor” dedi.  Karaosmanoğlu, başta konaklama olmak üzere öğrencilerin şehirde herhangi bir sorunla karşılaşmaları durumunda belediye olarak yardımcı olacaklarını söyledi.

Görüşme sonunda uluslararası öğrenciler kendilerine her türlü desteği veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ve Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkürlerini ilettiler.

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!