TDBB’den Arnavutluk-Skrapar Belediyesine İtfaiye Aracı

Mayıs 18, 2018 0 Yorum Balkanlar , Türkiye 804 Görüntülenme
TDBB’den Arnavutluk-Skrapar Belediyesine İtfaiye Aracı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Bağcılar Belediyesi işbirliğinde alınan itfaiye aracı, 12 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen törenle Skrapar (Arnavutluk) Belediyesi’ne teslim edildi.

Törene, Kardeş şehir Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak, Skrapar Belediye Başkanı Nesim Spahiu, Arnavutluk Parlamentosu Milletvekili Nasip Naço ve davetliler katıldı.

“TDBB ile işbirliğimizi bu vesile ile daha da arttırmak istiyoruz”

Skrapar Belediye Başkanı Nesim Spahiu törende yaptığı konuşmada, “Bugün sizleri şehrimizde ağırlamaktan onur duyuyorum. Skrapar son yıllarda çok değişti ve önemli bir turizm şehrine dönüştü. Bağcılar ve Skrapar Belediyesi arasındaki kardeş şehir ilişkisini ekonomik, sosyal ve kültürel bir işbirliğine dönüştürerek, deneyim ve tecrübelerimizi paylaşmak istiyoruz. Ayrıca itfaiye aracının bize hediye edilmesinde gösterdikleri çaba ve katkılardan dolayı TDBB yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. TDBB ile işbirliğimizi bu vesile ile daha da arttırmak istiyoruz” dedi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise yaptığı konuşmada “İki yıl önce kardeş şehrimiz Skrapar’a gelmiştim. İki yıl içinde Skrapar çok değişmiş, büyük gelişme göstermiş. Bu nedenle Skrapar’ı değiştiren ve özel bir bakış açısı kazandıran yönetiminizi kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Arnavutluk’tan 13 üye Belediye

TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak da törende yaptığı konuşmada, “Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin ortak çalışmalar yürüttüğü 29 ülkeden biri de Arnavutluk’tur. Halen Arnavutluk’tan 13 üye belediyemiz var. Bu 13 belediyeyle ilişkilerimizi geliştirmek yanında, katılmak isteyen diğer belediyelerle de bu sayıyı artırmak isteriz. Skrapar’ın doğal güzelliklerini Türkiye’den daha fazla insanın görmesini de arzu ederiz” dedi.

Program Skrapar Belediyesi ile TDBB arasında teslim protokolünün imzalanması, karşılıklı hediyeleşme ve Skrapar Kanyonunun gezilmesi ile tamamlandı.

Arnavutluk Cumhurbaşkanı TDBB Heyetini Kabul Etti

TDBB ve Kardeş Şehri Bağcılar Belediyesi işbirliğinde alınan itfaiye aracının teslim töreni için Arnavutluk’ta bulunan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Ilir Meta tarafından kabul edildi.

Kaynak: TDBB http://www.tdbb.org.tr/?p=11928&lang=tr

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!