Bilişim Teknolojilerinin Gelişmesinde Kamunun Rolü

Mart 10, 2018 1 Yorum Bölgeler , Türkiye 924 Görüntülenme

Bilişim Sektörü Türkiye İstişare Toplantısı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bilişim Sektörü Kurulu’nun, MÜSİAD Ankara ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ev sahipliğinde düzenlendiği “Yerli Bilgi Teknolojilerinin Gelişmesinde Kamunun Rolü” temalı Bilişim Sektörü Türkiye İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

MÜSİAD’ın Ankara şubesi ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ev sahipliğinde düzenlendiği “Yerli Bilgi Teknolojilerinin Gelişmesinde Kamunun Rolü” temalı Bilişim Sektörü Türkiye İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, MÜSİAD Ankara Şube Başkanı İlhan Erdal, MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu Başkanı Fahrettin Oylum’un yanı sıra bilişim sektöründen çok sayıda katılımcı katıldı.

Açılış konuşmasında konuşan BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, bilişim sektöründeki gelişmelerin sanayinin her alanına katkı sağladığını ifade etti. Zeytin Dalı Harekatı’nın savunma sanayisinde yerliliğin ve bilişim sektörünün öneminin altını çizen Sayan,  tüm endüstrilerde genel eğitim ve sanayi politikalarıyla, Ar-Ge, yenilikçilik, yerli üretim ve tasarımında kamu desteğinin önemine işaret etti.

MÜSİAD Bilişim Sektör Kurulu Başkanı Fahrettin Oylumun moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdür Yardımcısı Mücahit Civriz, teknoloji geliştirme bölgelerinde faaliyet gösteren girişimcilerin ürünleriyle yer alabilecekleri “Tekno Katalog” uygulamasıyla bilişim ve yazılım sektörünün gelişmesine katkı sağlanacağını bildirdi.

Bilişim Sektörü Türkiye İstişare Toplantısı Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bilgi İşlem Başkanı Yavuz Emir Beyribey ve Prof. Dr. Kerem Alkin’in konuşmalarıyla sona erdi.

 

 

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. IDeals Nisan 13, at 14:29

    Çok ilginç! İyi iş çıkardın! Bu mükemmel! Teşekkürler!

    Yanıtla

Yorum Yap