“THE DARK-Bir Avuç Çekirdek İçin“ Ocak’ta Seyircilerle buluşacak

Aralık 6, 2017 0 Yorum Kültür , Türkiye 1278 Görüntülenme

Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema (RTS) bölümü öğrencilerinin yeni projesi “THE DARK-Bir Avuç Çekirdek İçin“ adlı internet dizisinin ilk sezonunun bir Ocak 2018’de yayınlanması bekleniyor.

RTS öğrencisi Anıl Kaya’nın yönettiği dizisinin çekimleri geçtiğimiz haziran ayında tamamlanmıştır.  Konya’da çekilen dizinin başrolünde RTS öğrencisi Noma Khan ve Shaker Muafa yer alıyor. Fatih Çayönü’nün görüntü yönetmeni koltuğunda oturan dizi para ve sunun yerine çekirdeğin geçtiği fantastik bir dünyada çekirdeklerin The Dark şirketi tarafından toplanarak dünyayı yok etme amacıyla kullanmasını konuyu ele almaktadır.

Kısaca Film Atölyesinin takım desteği sağladığı dizinin bütçe ise öğrencilerin kendileri karşılandı. Kısıtlı imkânlar dâhilinde hazırlanan dizinin ilk sezonu ekibin özverili çalışmasıyla bitirildi. Çekimler Konya’nın Meram, Sille, Karapınar ve Selçuklu ilçelerinde yapıldı. Absürt komedi türünde hazırlanan dizi Youtube’da yayınlanacak.  Dizinin 12 ayrı dilde altyazı çevirisi yapılacaktır. Avrupa’da az bilinen çekirdeğin tanıtılması da dizinin hedeflerinin arasındadır. Youtube kanalında yayınlanan Fragmanı büyük beğeni topladı.

Dizi hakkında açıklama yapan dizinin yönetmeni Anıl KAYA dizinin hiçbir kuruluşa yada siyasi ideolojiye hizmet etmediğini vurgulayarak, son zamanlarda internette fenomen olan internet dizilerinin konu ve içerik itibari ile kısır döngüye girdiğini söyledi. Sözlerine, The Dark dizisinin eğlenceli olduğu kadar düşündürücüde olduğunu ekleyen KAYA, “hiçbir sponsorumuz olmadan Ramazan ayında aç susuz sabahlardan akşamlara kadar ekipmanları taşıyan, çekimlere katılan, tüm olumsuzluklara rağmen birlik ve beraberlik içinde cebindeki son kuruşla yanımızda olan tüm ekibime teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Dizinin proje danışmanı olan S.Ü. RTS bölümü Öğretim Elemanı Uzman Sefa Doğru dizideki tüm eksiklerin giderildiğini ve dizinin tüm kadrosuyla hazır olduğunu açıkladı. Ayrıca kamera arkası ve oyuncu kadrosunun tamamının 25 kişiden oluştuğunu söyleyen Doğru, dizinin 5 bölümünün hazır olduğunu ve dizinin müziklerini Akif Karagül, Yunus Tutkun, Sarp Sivak’tan oluşan bir müzik grubunun yaptığını söyledi.  Genç ve enerjik kadrosuyla dikkat çeken dizi şimdiden büyük bir heyecan yaratmış durumundadır.

 

Dizinin özeti kısmında şu sözlere yer verildi, “Karanlık bir Dünya’da suyun hiçbir önemi yoktur. İnsanlar hayatta kalabilmek için çekirdek yemek zorundadır. Çekirdeklerin büyük bölümünü elinde bulunduran The Dark Çekirdek Şirketi insanlığın sonunu getirmek için geri kalan çekirdekleri de toplamaya başlar…”

 

Fragman izlemek için, https://www.youtube.com/watch?v=XsAipbz8Kyg

 

Muhabir: Nowazes Ali Khan

Yazar Hakkında

İlginizi Çekebilir

0 Yorum

Henüz yorum yok.

Henüz yorum yapılmamış. Yorum Yap!